Закарпатська екзотика: купання в чанах в с. Лумшори

Ви бувалий турист? Об’їздили і облазили майже все Закарпаття і Карпати разом взяті? І вас тим більше не здивуєш якимось там водоспадом чи гарним краєвидом, бо ви вже це бачили на власні очі? А в закарпатських чанах ви «варилися»? Якщо «ні», негайно виправляйте цей недолік! Якщо «так» – ви неодмінно захочете ще.

Чим відомі Лумшори?

Чим відомі Лумшори? Є на Закарпатті невеличке, тихе, гірське село Лумшори з дзвінкою річкою, стрімким гірським урочищем та гарненьким однойменним водоспадом. Місце звичайно мальовниче, але не видатне, і мало хто б взагалі про нього знав, якби не одне «але»: це одне з небагатьох місць в Україні, де можна попаритись в чанах з термальною водою.Більше того, лумшорські чани з кожним роком приваблюють все більше туристів не лише з України, а й з-за кордону!

А між іншим, місцеві жителі пропонують подібні спа-процедури вже більше 400 років! Саме в 1600 році був відлитий перший чан для купання. Як бачите попит на таку місцеву екзотику не лише не спадає, а навпаки поширюється…

Що таке купання в чанах?

Чого чекати від «карпатського джакузі»? Пам’ятаєте стару добру казку про коника-горбунка, а точніше той момент, коли Іван-дурень стрибає в чан з киплячим молоком, а виринає звідти молодцем-богатирем? В наших чанах вода звичайно не кипить… але принцип той самий.

Отже, як відбувається купання в чанах в с. Лумшори? У величезний чан (на 8-10 людей) набирається мінеральна вода з місцевого сірководневого джерела. Під чаном розводиться багаття для того, щоб підтримувати температуру води в межах комфортних 40-45С. Часто для підсилення лікувального і розслаблюючого ефекту в воду додаються карпатські трави. Далі ви залазите в воду і насолоджуєтесь відпочинком.))

Варто також відмітити, що під час такого купання вжиті всі заходи безпеки: у воді ви стаєте на спеціальні підставки для ніг, а бортики чану вкриті матеріалом, що не нагрівається, тому на такі процедури можна спокійно брати дітей.

Дуже корисним після гарячого купання вважається пірнання у прохолодні води річки Туричка. Це тонізує, бадьорить та надає нових життєвих сил.

Не лише насолода, а й користь

Ми вже згадували, що для купання в чанах на Закарпатті, а конкретніше відпочинку в с. Лумшори використовується мінеральна вода, тому ефект від такого купання не лише розслаблюючий, а й лікувальний.

Місцева мінеральна вода, особливо у підігрітому вигляді, позитивно впливає на хворі суглоби, уповільнює розвиток ревматизму. У поєднанні з карпатськими травами вода заспокоює нервову систему та повертає душевну рівновагу.

Компанія Клуб подорожей | «Мандрівник» кожні вихідні возить своїх туристів на купання в чанах в с Лумшори. Приєднуйтесь, зробіть поїздку не лише приємною, а й корисною!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *