Маловідома Україна: тур в Колочаву

Насправді, музеї під відкритим небом досить популярні в Україні, і з’явились вони не вчора, і не рік тому. Просто, одні з них досить відомі, такі як Пирогово в Києві або Шевченківський гай у Львові, а інші – до всеукраїнської слави трохи недотягують. Клуб подорожей | «Мандрівник» взялись виправляти цю несправедливість.

Колочава – село 10-музеїв, 20 пам’ятників і ще багато чого…

Колочава – музей, який, при правильній рекламі,«заткне за пояс» будь-який з вище названих. Експозиція настільки велика, що існує ціла екскурсійна карта Колочави, тут зібрано аж 10 різнопланових музеїв:

  • Старе село (музей під відкритим небом);
  • Колочавська вузькоколійка (залізничний);
  • КолочавськийБокораш (сплав лісурічкою);
  • музей «Радянська школа»;
  • музей «Чеська школа»;
  • лінія Арпада (військово-історичний);
  • музей-меморіал Воїнам-інтернаціоналістам;
  • музей повстанців «Бункер Штаєра»;
  • музей архітектури «Церква Святого духа»;
  • шкільний етнографічний музей.

Проте, цифри – це не головне, важливо те, що екскурсія в музеї Колочави – це реальна можливість зануритися у певну історичну епоху, відчути її на смак та дотик.

Скансен «Старе село»Колочава

«Старе село» – найбільший і наймасштабніший тутешній музей. Жителям Колочави вдалось на невеличкому клаптику землі відтворити справжнісіньке автентичне село з колибою, жандармерією, школою і ремісничими хатами. Гуляти тут – не лише задоволення, а й можливість почерпнути певні знання про той історичний період. Та й на цьому охочі до жартів жителі села Колочава не зупинились, тому завітавши до місцевого шинку, ви раптово можете натрапити на театралізоване дійство з участю жида, жандармів та місцевого «п’янички», а які тут різдвяні вертепи…! Тур в Колочаву варто організувати вже заради того, щоб побачити це незвичайне село.

Колочавська вузькоколійка

Сам по собі унікальним є музей Колочавської вузькоколійки, адже експозиція тут розміщена у вагонах. Всього: 1 старенький паровоз та 10 вагонів різного історичного періоду. Є тут три чеські пасажирські вагони, радянський товарняк, угорський вагон для перевозу худоби та бочка для води, і звичайно ж, вагони для транспортування деревини – рубанців та бокорів.

Музей лісосплаву

Аналогів цьому музею взагалі не існує! Ну, де ви ще знайдете музей, присвячений лісорубам? Таке можна знайти лише в Колочаві. На вас чекає  справжня лісорубська колиба з повним набором автентичних знарядь праці лісорубів та бокорашів. А ще ви своїми очима побачите відтворені ризи для спуску деревини з гір і сфотографуєтеся на величезному бокорі.

Бункер «Лінії Арпада»

Ви фанат воєнної історії? Тоді Вас точно зацікавить бункер «Лінії Арпада» часів ІІ Світової війни. Він складається з 36 оборонних споруд, що тягнуться вздовж річки Теребовля. На сьогоднішній день відреставровані і відкриті для відвідування бойовий дот, медсанчастина, харчоблок – у кожному приміщенні відтворений інтер’єр

, зібрана зброя та предмети тієї доби.

Незаймана природа національного Природного парку Синевир

Екскурсія в Колочаву – це не лише музеї, а й відпочинок на природі, адже село знаходиться на території природного заповідника «Синевир». До речі, в селі пропонують піднятися в гори на досить екзотичному транспорті – бронетранспортері. Така екстрим-поїздка запам’ятається надовго: повна ритвин гірська дорога, що з одного боку обмежується стрімкою річкою, а з другого – гірським масивом, це, повірте, щось!

Село з 20 пам’ятками

Ну і ще одна родзинка наостанок. Пам’ятаєте, ми говорили, що Колочава – це село 20 пам’ятників? Це дійсно так, причому деякі з них ну дуже оригінальні, як от пам’ятник «Заробітчанам» або пам’ятник «Пастуху» чи пам’ятник «Вчительці з Вкраїни».

 

Компанія Клуб подорожей | «Мандрівник» запрошує вас відвідати це незвичайне село разом. Приєднуйтесь, у компанії завжди веселіше відкривати щось нове!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *