Квітуча Україна»: в Ужгороді

Одразу попереджаємо, жодних аналогій з сумнозвісним фільмом! Просто навесні в Ужгороді зацвітає сакура, і місто вбирається у всі відомі і невідомі відтінки рожевого.

Власне, це явище ні для кого не секрет, адже про початок цвітіння японської вишні повідомляють ледь не всі вітчизняні ЗМІ. Традиційно в цей період кількість туристів в Ужгороді потроюється. Люди стікаються сюди зі всіх куточків України, щоб помилуватися буйним цвітінням сакур (погодьтеся, це набагато дешевше, ніж їхати в Японію)).

Клуб подорожей | «Мандрівник» також вирішили долучитися до сезону «рожевого божевілля» і відповісти на найпоширеніші питання туристів: «Як?Де?Коли?Що?».

Як сакури потрапили до Ужгороду?

Всі погодяться, що японську вишню не часто зустрінеш в українському саду та й Японія від нас задалеко, щоб привозити саджанці. Тож звідки сакура в Ужгороді? Є дві версії: народна і історична. Чесно кажучи, перша нам подобається більше.

Перший варіант побудований на думці про те, що українці – народ далекоглядний і прагматичний (чистісінька правда!). Отже, діло було так. Японські посли їхали з візитом до австрійського імператора Франца-Йосипа І і везли в подарунок саджанці сакури.

Собі на лихо вони на ночівлю зупинились в одному з придорожніх постоялих дворів, де ці саджанці були вкрадені та успішно перепродані на ярмарку в Ужгороді, під виглядом звичайнісіньких вишень. Думаємо, ви уявляєте, як здивувались новоспечені власники, коли деревця навесні зацвіли. Та попри свою примхливість, сакури в Ужгороді прижились і радують нас і сьогодні.

Ну, а другий варіант розповідає, що японські вишні були висаджені в місті в 1923 році під час його розбудови, щоб облагородити центральну частину Ужгорода.

ДЕ цвітуть сакури?

Ви звичайно скажете, що це безглузде питання, бо ми вже визначили,що в Ужгороді. Але справа в тому, що дерева розсаджені по місту нерівномірно. Найбільше сакур висаджено в чеському кварталі. Звичайно, поодинокі дерева зустрічаються і в інших частинах міста, але,погодьтесь, це вже не настільки ефектно.

КОЛИ цвітуть сакури?

Період цвітіння сакури багато в чому залежить від погоди, якщо перші весняні місяці були теплими, то й дерева зацвітуть швидше, ну, а морози суттєво відкладуть появу перших квітів. Та загалом, з невеликою похибкою, період цвітіння сакур в Ужгороді припадає на середину квітня початок травня.

Радимо, приїжджати після 20-го квітня, адже саме в цей час у місці зацвітають магнолії, японські айви (ще більше рожевого та малинового))) та наші рідні, але не менш гарні яблуні. Ужгород буквально потопає в квітах.

ЩО ще можна побачити в Ужгороді в цей період?

Традиційно в цей час в Ужгороді проходить фестиваль «Сакура-фест». Програма фестивалю дуже різноманітна: саджання сакур, вручення титулу «Людина року» тому, хто першим помітить першу квітку сакури (вибачайте за маленький каламбур), запуск паперових ліхтариків в пам’ять про жертв Чорнобиля та Фукусіми, живі концерти, виставки народної творчості, цікаві конкурси та багато-багато іншого.

Ліричний постскриптум. Цвітіння сакури треба побачити на власні очі, бо жодні описи, пишні епітети і фотографії не передадуть реальності і тим більше не подарують вам тих незабутніх вражень. В ці дні рожевий колір буквально пливе в повітрі, ти вдихаєш його разом з тонким ароматом квітів і мозок вибухає каскадом яскравих емоцій та відчуттів. Приїжджайте, адже наше життя – це набір митей, які закарбувались в пам’яті на все життя. Нехай такою миттю стане приїзд в Ужгород!

Цвітіння японської вишні в Ужгороді, палаци, замки, два термальні комплекси, панорами Карпат та дегустація вин – усе це в турі Закарпаття у цвіті сакур та Аква-тур «Скупайся в Закарпатті»

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *