Кілька байок про «Тунель кохання» в Клевані

Тут немає видатних архітектурних споруд, це місце не значиться в важливих історичних хроніках, причиною популярності «Тунелю кохання» поблизу Рівного стала природа, ну, і кілька красивих легенд, пов’язаних з цим місцем.

«Тунель кохання» – це справжній природній феномен, це жива арка з дерев та кущів, що міцно переплелись навколо старої вузькоколійки. Перший раз побувавши тут, важко повірити, що до цього витвору не приклала руку людина.

Тунель гарний в будь-яку пору року, але, на нашу скромну думку, найгарніше тут влітку та восени. Ну добре, – скажете ви. – Тут гарна природа, але до чого тут кохання? А це вже зовсім інша історія.

За однією з версій, якщо, стоячи в тунелі, попросити вищі сили про допомогу у пошуку другої половинки, то ви невдовзі зустрінете кохання свого життя. Пари ж, які вже віднайшли одне одного, просять духів тунелю берегти їх почуття.
Не знаємо, як там зі здійсненням бажань, але весільні фотосесії тут проводяться регулярно.)) До речі, кажуть гарна прикмета для тих, кому не дуже щастить у коханні, сфотографуватись з молодятами.

Кохання – рушій прогресу

У місцевих жителів є своя версія того, чому утворився «Тунель кохання»в Клевані. Розказують, що нібито між селом Клевань та сусіднім Оржовом мали прокласти залізничну колію, але цей процес всіляко відтягували, бо будівництво обіцяло бути марудним і затратним. Аж тут втрутилось кохання. В Оржів будувати залізницю приїхав молодий польський інженер, який, на свою біду, закохався в дівчину з сусідньої Клевані. Робота над будівництвом колії закипіла з потрійною силою, а все тому, що батьки дівчини не дуже зраділи залицяльнику-поляку і єдина можливість бачитись у закоханих була лише з допомогою залізниці.

Чим закінчилась історія достеменно невідомо, точніше варіантів декілька: одні кажуть, що вони стали українським аналогом Ромео і Джульєтти, інші – що поляк повернувся додому і одружився на іншій, а дівчина теж не довго горювала, вдало вийшла заміж і народила купу діточок.

Більш прозаїчна версія

Багато хто вважає, що до утворення «Тунелю кохання» в Клевані, кохання не має жодного стосунку. Тунель утворився, бо залізничники занедбали вузькоколійку, яка йшла від деревообробного заводу. Не вирубані дерева з часом сплелись настільки щільно, що утворились зелені стіни, а роль «садівника» виконує локомотив, який їздить цією колією і по сьогоднішній день. Він зрізує гілки, які, так би мовити, не вписуються в загальну композицію.))

Як доїхати в Клевань до «Тунелю кохання»?

Потрапити в селище можна різними шляхами. З Рівного у Клевань курсує маршрутка, яка так і називається. Можна доїхати поїздом у напрямку Луцька. Машиною потрібно їхати по трасі Рівне-Луцьк, біля села «Зоря» необхідно з’їхати на ґрунтову дорогу. Правильний напрямок вкаже табличка «Тунель Кохання».

Що ще цікавого є в цих місцях?

Якщо ви не пошкодували часу, щоб приїхати і на власні очі побачити «Тунель кохання», то поблизу є ще кілька місць, що варті вашої уваги. Наприклад, Тараканівський форт. За радянських часів він мав стати важливою військовою спорудою, але зараз, на жаль, програє свою останню битву… з часом. Проте в старих, облуплених, місцями обвалених, стінах є свій шарм і магнетизм. Фото Тараканівського форту виходять дуже атмосферні і харизматичні. Ви точно не пошкодуєте, якщо витратите на форт кілька годин свого часу.


Дубенський замок знаходиться в однойменному районному центрі Рівненщини, мало хто з туристів про нього знає, а це, між іншим, один із найстаріших замків України. Крім привабливого зовнішнього вигляду (фото виходять просто шикарні), у замку є безліч музейних експозицій, наприклад, виставка старовинних монет. У замку Дубно навіть можна замовити театралізовану екскурсію!

Туристична компанія Клуб подорожей | «Мандрівник»  запрошує вам у тур маловідомими пам’ятками Рівненщини. Обіцяємо насичену екскурсійну програму, море вражень та позитивних емоцій і звичайно ж веселу компанію)) Приєднуйтесь і вивчайте Україну разом з нами!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *