Джуринський водоспад на Тернопільщині

А ви знали, що в Тернопільській області зосередженанайбільша кількість замків? Їх тут аж 34! Це ж уявіть, який шматок української історії, кожен замок по-своєму унікальний та приховує у собі стільки цікавого!

Сьогодні Клуб подорожей | «Мандрівник» розповість вам про один з найкрасивіших замків Тернопільщини – Червоногородський замок та єдиний в Україні рівнинний водоспад, що знаходиться поблизу.

Червоногородський замок

Червоногородський замок, немовби, зійшов зі сторінок диснеївських казок (хоча б та частина замку, яка збереглась) в цих високих, круглих вежах могла б жити Золотоволоска або Спляча красуня. Крім того, природа тут відповідає образу: розкішне зелене урочище, шлях до якого не так просто знайти, неприступні скелі, навколо пагорба в’ється річка, вітер шумить в гілках дерев.

На жаль, на сьогоднішній день від замку лишились лише руїни: дві напівзруйновані башти, але, вже дивлячисьних, можна уявити, якої дивовижної краси був цей замок.

Поруч ззамком колись було поселення Червоногород (назва пішла від специфічного червоного грунту). В ті часи замок носив оборонну функцію. Вперше його зруйнували турки. Легенда каже, що для цього вони, навіть, змінили русло річки. А потім почалась довга черга руйнувань та відновлень. У більш спокійні часи замок отримав польський князь КарольПонінськийі перетворив його на розкішний палац, а навколо розбив великий красивий парк (на щастя, збереглися фотографії). Але І та ІІ Світові війни внесли свої корективи і після їх закінчення,замок почав занепадати.

Немало зусиль для цього приклали і жителі навколишніх сіл. Якщо йти в бік водоспаду пішки через села Нагіряни та Нирків, то в мурах будинків, у стінах колишніх ферм можна побачити міцні камені замку.Завдяки таким людським «старанням» уже в 60-х роках XX століття величний палац перетворився на руїну.

Ще більше засмучує той факт, що навіть за руїнами ніхто не доглядає, вони не законсервовані, адже замок не входить до переліку об’єктів національного заповідника «Замки Тернопільщини». В позаминулому році там обвалилась частина башти…

В минулому році з’явилась інформація про те, що, нібито, Польща готова вкласти гроші в реконструкцію замку, все-таки Понінський був польським князем, однак ця інформація поки не підтверджена. Тому поспішайте, цілком можливо, що через кілька років вже просто не буде на що дивитись…

Джуринський водоспад

Ще одне диво, цього разу природнє, тісно пов’язано з історією Червоногороського замку. За легендою турки, щоб захопити замок, змінили русло річки, так утворився Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад України. 16 метрів незрівнянної краси та природної енергії.

Водоспад дійсно дуже повноводний, в деяких місцях через шум води неможливо почути співрозмовника, який стоїть поруч.

Найкрасивішим Джуринський водоспад буває навесні (бо тоді він найбільш повноводний) і восени, коли природа вдягається в розкішні золоті шати. Влітку тут теж добре, але враження трішки псують численні відпочиваючі, які з’їжджаються сюди не лише з різних куточків України, а й з ближнього зарубіжжя.

Найкраще водоспад видно з берега річки, якийпротилежний тому, з якого зазвичай підходять туристи. Просто підніміться вгору і перейдіть на інший берег по мосту.

Проте водоспадом можна не лише милуватись. Сильний потік води і природні каскади створюють чудові умови для такого собі джакузі: у верхніх частинах водоспаду вода добре масажує тіло, а в нижніх – можна спокійно попірнати. Єдине, будьте обережні і перед пірнанням перевіряйте дно, там може бути гостре каміння.

А якщо ви не полінуєтесь і підніметесь за течією річки Джурин вгору, то натрапите на ще один симпатичний водоспад «Дівочі сльози». Місцеві люди вважають його воду цілющою.

Будьте готові до того, що дістатись до Червоногородського замку та Джуринського водоспаду не так просто. Сюди не ходять рейсові автобуси і немає жодних дороговказів. Дорогу можуть вказати жителі с. Нирків, проте певний відрізок шляху однаково доведеться подолати пішки.

Або ви можете приєднатись до веселої компанії «Клуб подорожей | «Мандрівник»» і доїхати до цих красот Тернопільської області з комфортом, адже вони включені в наш регулярний тур «Тернопільщина і нічого зайвого». Приходьте, ми завжди вам раді!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *