Квітуча Україна в Долині нарцисів на Закарпатті

Продовжуємо цикл наших статей про квітучу Україну і сьогодні ми розкажемо про дивовижне місце, де «зірки» розпускаються прямо на землі – Долину нарцисів на Закарпатті. Про це місце вже ходять живі легенди, а кількість туристів з кожним роком тільки зростає. Чому так відбувається і що в ньому такого особливого?

Справа в кількості…

Звичайно з першим весняним теплом розпускається безліч квітів, серед яких і нарциси. Але одна справа побачити кілька квітів на сусідській клумбі або в букетиках на базарі, і зовсім інша, коли перед тобою простягається справжнісіньке біло-жовте море, де квітів навколо сотні, а може й тисячі. Долина нарцисів біля м. Хуст має площу 256 га і в пік цвітіння вона вся вкрита тендітними витонченими бутонами, які випромінюють дещо різкуватий, але від того не менш приємний аромат.

Станеш на краю долини, наче на березі моря, і не можеш намилуватися тією красою, годинами б спостерігав за тим, як м’якими хвилями по квітам пробігає легенький вітерець. Романтика… Шкода тільки, що зануритись вам в ці «хвилі» не дадуть, бо квіти надзвичайно ніжні, і навіть один незграбний турист може наробити великої біди. Та не журіться, «з берега» фото теж виходять приголомшливі.

Справа в доступності…

Свою популярність Долина нарцисів заслужила ще й тим, що знаходиться надто… низько над рівнем моря. Подібні скупчення цих диких і, до слова, надзвичайно рідкісних квітів є ще в Альпах, Балканських горах і Карпатах (неукраїнських). Такі долини знаходяться на приблизній висоті від 1000 метрів над рівнем моря, тоді як українське урочище розмістилось на комфортній висоті 200 метрів. Говорячи простими словами, дряпатись високо в гори, щоб помилуватись цією красою не доведеться, все в безпосередній доступності, буквально можна машиною під’їхати.

Що ще?

Для тих, кому масового цвітіння нарцисів недостатньо для того, щоб вибратись з дому, порадуємо, на території біосферного заповідника, крім цих квітів, росте понад 500 видів рослин серед яких гірські іриси, орхідеї, чемериця і інші гірські квіти, які квітнуть приблизно в той самий період.

До речі, родзинкою цього місця є музей нарцису, де вам розкажуть звідки тут з’явилась ця квітка, про її лікувальні властивості, а також величезну кількість легенд і байок про це місце. А ще неподалік є справжня страуси на ферма.

Коли цвітуть нарциси в Закарпатті?

Від оспівування надзвичайної краси українських Карпат перейдемо до суто прагматичного питання: «Коли цвітуть нарциси в Закарпатті?» і «Коли варто туди їхати?»

Як і будь-які інші квіти, нарциси повністю залежать від погоди, тому якщо весна видалась холодною, то і масового цвітіння слід чекати пізніше. Але найчастіше цей період припадає на травень, орієнтовно з 5-го по 15-те число.

Тому, якщо вам нема чим зайнятись на травневі свята, гайда в Закарпаття от хоча би з компанією « Клуб подорожей | «Мандрівник», яка традиційно возить туди туристів. Дізнайтесь більше про тур тут

Ми ж прощаємось з вами. Наступна ж наша стаття замикатиме наш цикл про квітучу Україну і розкаже вам про тюльпани, та де їх шукати

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *